** می باشد غلط می باشد ** ---> :دی!!   

یا هو ... !!

بالاخره بعد از یکی دو هفته خودم اومدم کپک زدایی کنم! هر چی به الهام می گم آپ کن نمی کنه و منم حالا که آپ می کنم جوری می کنم که بعد از آپ لهم کنین!! ... چون ... چون آپم راجع به می باشده!!

خب حالا که گفتم راجع به می باشد می خوام آپ کنم بذارین قبل از اینکه مقدمه م زیادی طولانی بشه بگم که من این آپ رو می کنم تا دیگه اینقدر نخوام به این و اون توضیح بدم می باشد چرا غلط می باشد و راستی اینکه هر کی حوصله اش سر می ره می تونه نخونه!! ... هیچ اجباری در خوندن این متن نمی باشد (می باشد در این مورد غلط نمی باشد!)  

***

کلاس اول راهنمائی که بودیم یادمه امتحان ترم اول انشامون باز از این ابتکارات علوم اجتماعیا بود و سه قسمت داشت. یکی از قسمتاش دیدن فیلم (با کیفیت عالی) بود و توصیف اون فیلم. و من توی اون توصیفم توی تقریبا هر جمله م از کلمه ی می باشد استفاده کرده بودم که خانوم فرهنگی (!!) آخرش زیرش نوشته بود:

فاطمه جان (منو می گفت ها!! ) می باشد از لحاظ نگارشی غلطه! ... یادم بنداز اینو توی کلاس بگم!

و خب توی کلاس دو ساعت (این الآن مبالغه ست مثلا) داشت در مورد اینکه می باشد غلطه توضیح می داد و ما هم اصلا جدی نگرفتیم و مثل کسایی که الآن حرف ما رو جدی نمی گیرن گفتیم احتمالا قرص آبیاشو جای صورتیا خورده و اینا ...  

و گذشت و ما همچنان از این کلمه استفاده می کردیم تا اینکه سال دوم کیانا دوباره اومد و هر بار که معلما این کلمه از دهنشون در میومد صدای کیانا هم از اون طرف کلاس بلند می شد که می باشد غلط است و ما هم تقریبا از عید به بعد بود که روی این کلمه به طور جدی حساس شدیم و ...

یادمه واسه اردوی 23 خرداد مصدقی لیست اسم ها رو زده بود روی بُرد حیاط و بالاش نوشته بود "اسامی به شرح زیر می باشد" ... ما هم با خط خرچنگ قورباغه و با کمال پررویی همه رو خط زدیم و کردیم است و زیرش نوشتیم "می باشد از لحاظ نگارشی غلط است."    

مصدقی هم دوباره لیست رو برداشت از اول نوشت و بالاشون نوشت است!! ...

و این اولین گام موفقیت ما در اثبات غلط بودن می باشد به دیگران بود!!  

من حالا که کتابای کلاس دومم رو نگاه می کنم یادم میاد واسه امتحان ترم دوم اونسال نشستم اول، می باشد های کل کتاب رو خط زدم بعد شروع کردم به خوندن!! ... و این اثبات دیگریس بر آی کیوی بالای من!! (چقدر اثبات داره این آپم ... من هر چی از هندسه بدم میاد...!! )

...

و خلاصه امسال شد و ما ...!  

نمی دونم اگه 6/3 اومده باشین و به بالای تخته کلاس توجه کرده باشین حتما دیدین که نوشته شده: "می باشد غلط می باشد!!"  

اولاش می نوشتیم می باشد غلط است تا اینکه کم کم بعد از دو سه هفته حالا واسه مسخره بازی بود یا هر چیزی تبدیل شد به می باشد غلط می باشد ... بی خبر از اینکه این جمله تا حدودی درسته!

حالا بذارین توضیح بدم می باشد چرا غلط می باشد ...  

من جدیدا هر وقت این کلمه رو می شنوم (مخصوصا از تلویزیون) می گم می باشد غلط می باشد!! و همه ی خانواده به من اینطوری:  نگاه می کننن؛ تا اینکه اونروز برادرم از معلم ادبیاتشون (همون فارسی اونا!!) پرسیده بود که چرا می باشد غلطه و اونم گفته بود که اگه می باشد معنی است بده غلط است. (خسته نباشه!! ... اینو که همه می دونستیم!! )

و این رو وقتی به پدر گرامی گفتم و گفتم که معلم علیرضا اینا هم گفته غلطه، گفت: می باشد غلط مصطلحه و واسه همینه که اگه معنی است بده غلطه. (که البته بازم چون جا افتاده دیگه شاید غلط نباشه) و گفت بحث فلسفی داره چون می باشد به معنی باید و هسته؛ ولی است به معنی همون است!! ... می باشد یعنی باید باشه و ...

و چند تا چیز دیگه که من هیچی نفهمیدم!! ... اصولا وقتی بابای من وارد فلسفه می شه من مثل ... ها نگاش می کنم و اونم می فهمه نباید ادامه بده!! (خب آخه فکر کرده اینجا هم دانشگاهه؟! ... مگه من تازه سوم راهنمائی نیستم؟! ... چرا اینقدر همه به من ظلم می کنین؟ چرا؟ )

ولی خب همینقدر فهمیدم که وسط صحبتاش داد زدم: آهان پس این جمله ی می باشد غلط می باشد هم غلط نیست!! ... چون می باشد دومی به معنای باید باشد هست!! ... پس می شه می باشد غلط باید باشد!! :دی!!

ها؟! (با لحن گل/قل مراد!!)

حالا ... !! ... ولی چه خاطراتی داریم ما، با این کلمه ی می باشد (چه خاطراتی؟ )

من که تا عمر دارم یادم نمی ره چطوری گند می زدیم و می زنیم به پوستر های مدرسه!! ... مثلا همین چند روز پیش روی اون پوستره که دم در ورودی زدن و واسه حلی نت بود، دو سه تا می باشد یافتیم و کردیمشون است!! ... (من گفتم ما کردیم؟ )

 

 

 

 

 

پ.ن. آخییییش ... راحت شدم!! ... یه نفس عمیق!! ... زیاد به نگارش این آپ توجه نکنین چون تند تند از هول اینکه همه چیو بگم تایپ می کردم! نفهمیدم چی شد!!  

ولی چه آپ طولانی ای شد ها!! ... بازم زیاد شد!! ... هی من می خوام کم آپ کنم!!

پ.ن.2. می باشد غلط می باشد!! ---> :دی!!  

پ.ن.3. راستی!! شاید سپندارمذگان ۲۹ بهمن تون مبارک باشه ... هر جور راحتین!!  

 

 

 

 

 

نوشته شده توسط آی کیوها(ییها) ---> فاطمه  

 

 

لينک
پنجشنبه ٢٦ بهمن ۱۳۸٥ - IQha